1 (Nr 6338897)

1

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1642.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Gloucestershire, Cheltenham

Od 1 wrz 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Opolskie, Kędzierzyn-Koźle

Termin elastyczny


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie zawiłym i długotrwałym procesem, jednak kiedy należycie ją zaplanujemy, powinna przejść bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie należy przeprowadzić selekcję posiadanych przedmiotów. Jeśli czegoś od wielu lat nie używamy lub jak jest niesprawne, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż przetransportować z miejsca na miejsce. Do wkładania wszystkich rzeczy nadadzą się wytrzymałe kartony, które należy kupić lub podpytać o nie w pobliskim markecie, który często przeznaczyłby je do kosza. Dodatkowo oprócz kartonów, warto zastosować worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równo porozkładać ciężar, na przykład podzielić naczynia na parę pakunków, żeby bez wysiłku było je dźwigać. Podpisanie każdego kartonu uprości przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym mieszkaniu. Duże meble należy rozmontować, aby zapobiec uszkodzeniom, co zoptymalizuje pracę firmie transportowej. Jeśli posiadamy materiały izolujące, takie jak folię strech, spróbujmy poosłaniać bardziej wrażliwe rzeczy, a jeśli nie posiadamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i zakleić zwyczajną taśmę samoprzylepną. Tymczasem drobne rzeczy zawińmy w ubrania czy ręczniki nim umieścimy w pudle.

            Zamawiając transport należy powiedzieć firmie transportowej o takich detalach, jak piętro załadunku i wyładunku, występowanie windy, bądź trudności w podjeździe pod lokal. Dodatkowo należy powiedzieć, jeżeli występują szczególne wymagania dotyczące konkretnych przedmiotów.

            Najlepsze ceny transportu można otrzymać korzystając z giełdy przewozowej, takiej jak serwis Clicktrans.pl, gdzie wiele specjalistycznych firm transportowych świadczy swoje usługi w obszarze transportu, z dodatkową opcją załadunku czy też wyładunku i osłanianie waszego majątku.