1 (Nr 6380628)

1

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 877.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Aberdeen, Aberdeen

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

2 paź 2020


Transport rowerów

Transport rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowy jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania bądź kupić stosowny karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru dobrze będzie umieścić w oddzielnych, małych pudełkach czy też osłonić fragmentami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części na przykład jak śruby czy też przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Przykładowo przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.