1 (Nr 6481645)

1

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1164.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Noord-Holland, Haarlemmermeer

13 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Katowice

7 gru 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Szykowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad trzeba zachować go w oryginalnym kartonie. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź kupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie opłaca się poodkręcać i ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się obwinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające części takie jak śruby lub przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie surowców zabezpieczających rower.

Koszt transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również daty realizacji transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.