(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 (Nr 6552806)

1

Długość [m]:

5.20

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

1

Waga w kg (łączna):

20

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1911.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Czechowice-Dziedzice

Od 4 paź 2020 do 18 paź 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής, Ateny

Termin elastyczny


Transport kajaków

Transport kajaków

Kajaki często transportuje się na dachu samochodu, wystarczy użyć bagażnik o wystarczająco dużej ładowności. Na bagażniku trzeba zamontować specjalistyczne uchwyty. Aby uniknąć przemieszczenia się kajaka w trakcie jazdy, opłaca się położyć elastyczny materiał na belkach bagażnika np. podkładkę sylikonową. Kajaki mocuje się do góry dnem przy zastosowaniu profesjonalnych, naciągniętych taśm z zabezpieczonymi zapięciami. W momencie samodzielnego transportu kajaka, samochód należy właściwie oznaczyć. Kodeks drogowy nie pozwala na to, żeby ładunek wystawał na odległość większą niż 2 metry od tylnej płaszczyzny obrysu pojazdu lub grupy pojazdów. Bagaż nie powinien także wystawać od frontu na odległość większą niż 0,5 metra od przedniej płaszczyzny obrysu i na większą niż 1,5 metra od miejsca kierowcy. Przetransportowany kajak znakujemy chorągiewką w kolorze pomarańczowym albo dwoma czerwonymi pasami. Czasami, kiedy bagaż wystaje z tyłu do oznaczenia stosuje się białe i czerwone pasy. Innym sposobem transportu kajaka jest możliwość skorzystania z przyczepy.

Transport kajaka potrzebuje specjalnej ostrożności, z tej przyczyny opłaca się zlecić transport profesjonalnej firmie transportowej, która zadba o bezpieczne mocowanie, odpowiednie oznakowanie i dowiezienie bez uszkodzenia ładunek.

Koszt przewozu kajaka

Koszt transportu kajaka uzależniony jest od liczby transportowanych egzemplarzy, jak również wpływ na to ma odległość od miejsca nadania do miejsca wyładunku. Średni koszt transportu kajaka znajduje się w widełkach 0,30 – 0,50 złotych za kilometr. Na przykład, za przewóz kajaka na odcinku od Manheim w Niemczech do Wałcza wydano 260 złotych. A przewiezienie kajaka Puck – Warszawa kosztowało 220 zł.