(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 (Nr 6580541)

1

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 351.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 23 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się osadzić go w opakowaniu po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła , ewentualnie nabyć pasujący karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć kawałkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby bądź przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.