1 american stanford (Nr 5247610)

1 american stanford

Waga w kg (łączna):

19.00

Dystans: 355.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

8 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

8 sty 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, waga oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być zatem chore ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przewieźć kota, psa lub zająca należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można odnaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz przewidywany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do przewozu zwierząt można znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeżeli posiadamy należyty transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.