(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2018-02-26 09:56

1 bicicleta

(Nr 2415796)
1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 624.00 km

Transport rowerów

    Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower warto zostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego opakowania lub kupić pasujący karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w opakowaniu opłaca się osłonić papierem bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

    Gdy zdecydujemy się zlecić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających jednoślad.

Cena transportu roweru

    Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

21 mar 2018

Adres i termin dostawy

Madryt, Hiszpania

23 mar 2018