(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4580577)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 912.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

13 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto zostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak najlepiej ulokować go w pudle po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu albo nabyć właściwy karton w markecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować oraz zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach albo zabezpieczyć fragmentami brystolu i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby bądź przerzutki warto zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy około 120 złotych. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.