(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4636078)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 2169.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Chiclana De La Frontera

Od 8 wrz 2019 do 11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Zug, Rotkreuz

16 wrz 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także ludzie, którzy dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiutki jednoślad należy zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie nabyć taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować i zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części roweru dobrze będzie osadzić w odrębnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle warto osłonić gazetami czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii to koszt około 120 złotych. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.