(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bicicleta (Nr 4670804)

1 Bicicleta

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 4 wrz 2019 do 27 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 4 wrz 2019 do 4 paź 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź nabyć stosowny karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu warto odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru dobrze będzie ułożyć w odrębnych, małych kartonach albo osłonić wycinkami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie trzeba zabezpieczyć papierem bądź folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw chroniących paczkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 złotych.