(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4708794)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 2425.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De La Palma

13 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturias, Gijón/xixón

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również osoby, które podarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ulokować go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub zakupić taki karton w sklepie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle warto poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru dobrze będzie ułożyć w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź osłonić fragmentami brystolu i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki trzeba zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.