(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4708932)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

5 wrz 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który jest nienowy, jednak warto umieścić go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się elementy – pedały, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu najlepiej osadzić w oddzielnych, małych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poosłaniać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby albo przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba zabezpieczyć papierem albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zlecić przewóz roweru w firmie transportowej, nie musimy niepokoić się o dostarczenie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt przewozu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby rowerów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.