(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4735960)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

9.00

Dystans: 976.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Lleida

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Vaud, Lozanna

31 sie 2019


Transport rowerów

Transport dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też zakupić stosowny karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle , należy odkręcić oraz zdjąć wszelkie ruchome części – pedały, dzwonek, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej ułożyć w osobnych, małych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające części takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle trzeba osłonić gazetami ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów osłaniających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.