(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 4759544)

Waga w kg (łączna):

20.00

Dystans: 1324.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Tuluza

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Opcję na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także ludzie, którzy ofiarowują rower jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy potrzebujemy to przewozimy też jednoślad, który już był używany, jednak przydałoby się ułożyć go w pudle po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też kupić taki karton w markecie remontowym ewentualnie rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w pudle opłaca się zdemontować oraz zdjąć wszelkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu przydałoby się ulokować w odrębnych, mniejszych kartonach czy też zabezpieczyć kawałkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy , przykładowo jak śruby lub przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeśli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie tworzyw chroniących jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.