(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5272282)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

17

Dystans: 1908.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Tejeda

Od 31 paź 2019 do 8 lis 2019

Adres i termin dostawy

Portugalia, Centro, Figueira Da Foz

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy ofiarowują rower w prezencie.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowy rower należy pozostawić go w oryginalnym opakowaniu. Gdy potrzebujemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego pudła lub nabyć pasujący karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu warto zdemontować i ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru dobrze będzie ulokować w oddzielnych, małych kartonach lub ewentualnie zabezpieczyć fragmentami brystolu i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wychodzące fragmenty , przykładowo jak śruby ewentualnie przerzutki warto zabezpieczyć kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.