(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5528759)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

7.73

Dystans: 2686.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Alonsotegi

Od 22 cze 2020 do 23 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Rogaland, Stavanger

Od 30 cze 2020 do 1 lip 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również ludzie, którzy ofiarowują jednoślad w prezencie.

Przygotowanie roweru do przewozu

W sytuacji, gdy przewozimy nowy rower opłaca się zachować go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić pasujący karton w markecie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie , należy zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – pedały, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane elementy roweru najlepiej osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach lub ewentualnie osłonić fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa cm grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających jednoślad.

Cena przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także terminu realizacji przewozu. Na przykład transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.