(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bicicleta (Nr 5652479)

1 Bicicleta

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 290.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tarrasa

Od 20 kwi 2020 do 23 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

23 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na dalekich trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia roweru. Potrzebę na transport dwóch kółek zlecają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się skorzystać z oryginalnego kartonu , ewentualnie kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste przestrzenie w pudle opłaca się zabezpieczyć makulaturą lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie surowców chroniących przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 zł. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.