(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5658007)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 601.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

19 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na wycieczkę na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz jednośladów zlecają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowiusieńki jednoślad warto pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego opakowania czy też nabyć stosowny karton w supermarkecie remontowym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach albo zabezpieczyć wycinkami tektury i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby ewentualnie przerzutki należy osłonić brystolowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu trzeba zabezpieczyć papierem czy też folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i solidną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o zapewnienie surowców ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby jednośladów, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.