(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 5696294)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

26 lut 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Kalifornia, Davis

3 mar 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w których chcemy wybrać się na wyprawę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na transport jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowy rower należy zostawić go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego kartonu czy też kupić odpowiedni karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie warto zdemontować i usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione części jednośladu dobrze będzie ułożyć w osobnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby bądź przerzutki należy osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w pudle należy osłonić makulaturą albo folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy zdecydujemy się zamówić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw ochraniających paczkę.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wielkości, a także terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt około 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 złotych.