1 bicicleta (Nr 6150276)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 796.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 2 lip 2020 do 8 lip 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Asturia, Posada De Llanes

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli potrzebujemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak dobrze będzie umieścić go w kartonie po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła czy też kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym ewentualnie rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w pudle warto poodkręcać oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części roweru warto ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach lub zabezpieczyć fragmentami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać przynajmniej dwa cm grubości). Wystające części na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców osłaniających jednoślad.

Cena transportu jednośladu

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.