1 bicicleta (Nr 6441239)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

13

Dystans: 1270.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 31 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, jak transportujemy nowiutki rower należy zostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto ulokować go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle opłaca się poodkręcać i usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane części jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych kartonach albo osłonić fragmentami tektury i przytwierdzić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby albo przerzutki trzeba osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy osłonić papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o zapewnienie surowców zabezpieczających paczkę.

Koszt transportu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji transportu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 zł. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy średnio 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.