(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 6490216)

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 576.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Es Pujols

16 wrz 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a również osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też rower, który jest nienowy, jednak najlepiej ułożyć go w opakowaniu po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego pudła albo zakupić właściwy karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu opłaca się odkręcić i ściągnąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Wyżej wymienione części roweru najlepiej ulokować w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też zabezpieczyć fragmentami tektury i podłączyć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby albo przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem ewentualnie folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw chroniących rower.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.