(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicleta (Nr 7425796)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 1524.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 27 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Wenecja Euganejska, Jesolo

Od 29 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wybrać się na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zamawiają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki jednoślad należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w kartonie po rowerze (warto posłużyć się elementami oryginalnego kartonu bądź kupić stosowny karton w markecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru przydałoby się osadzić w osobnych, mniejszych kartonach lub zabezpieczyć kawałkami tektury i przypiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi nakładkami. Puste obszary w opakowaniu należy osłonić papierem albo folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów ochraniających przesyłkę.

Cena przewozu roweru

Cena transportu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a także daty realizacji przewozu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.