1 bicicleta (Nr 7430632)

1 bicicleta

Waga w kg (łączna):

10

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Madryt

6 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, New York City, Nowy Jork

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Potrzebę na transport jednośladów potrzebują również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W sytuacji, gdy transportujemy nowy jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli potrzebujemy to transportujemy również rower, który jest nienowy, jednak przydałoby się osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się posłużyć się elementami oryginalnego opakowania lub nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu opłaca się zdemontować i usunąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wcześniej opisane części jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie warto zabezpieczyć gazetami albo folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dostarczenie materiałów ochraniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład przewóz jednośladu z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 PLN. Za transport roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.