(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicicletas (Nr 4713820)

1 bicicletas

Waga w kg (łączna):

35.00

Dystans: 433.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Benicarló

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Minorka

23 sie 2019


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których pragniemy wybrać się na wypad na odległych trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które dają jednoślad w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad warto zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to przewozimy również rower, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego kartonu czy też kupić odpowiedni karton w markecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w opakowaniu trzeba zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, lampy, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu przydałoby się umieścić w osobnych, małych pudełkach lub osłonić kawałkami tektury i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 cm grubości). Wystające fragmenty na przykład jak śruby czy też przerzutki opłaca się zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste płaszczyzny w pudle należy osłonić gazetami albo folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Gdy postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o zapewnienie materiałów zabezpieczających paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku czynników, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Na przykład transport jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy średnio 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.