(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 4836666)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

9.00

Dystans: 1769.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater London, London Colney

11 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

20 paź 2019


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w których pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów wysyłają także sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także osoby, które ofiarowują jednoślad jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowiusieńki rower trzeba zachować go w oryginalnym opakowaniu. Jeśli chcemy to transportujemy też rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy odkręcić oraz usunąć wszelkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Wyżej wymienione elementy roweru warto osadzić w osobnych, mniejszych kartonach bądź osłonić wycinkami tektury i przymocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poowijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wystające części , przykładowo jak śruby czy też przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste obszary w pudle opłaca się osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 zł. Za transport roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.