(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bicycle (Nr 5557567)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1139.00 km

Adres i termin nadania

Chorwacja, Dubrovačko-Neretvanska Županija, Dubrownik

Od 22 maj 2020 do 8 cze 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Tessyn, Mendrisio

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia roweru. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują jednoślad jako upominek.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki rower warto pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeżeli chcemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto ulokować go w kartonie po rowerze (warto użyć oryginalnego pudła bądź nabyć właściwy karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruchome części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy roweru warto ułożyć w osobnych, małych kartonach czy też osłonić fragmentami brystolu i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba zawinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 cm grubości). Wychodzące elementy na przykład jak śruby lub przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w kartonie opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności karton zamykamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dowiezienie materiałów osłaniających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości rowerów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Na przykład transport roweru z Londynu (UK) do Krakowa (Polska) to cena ok. 90 zł. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 złotych. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.