1 bicycle (Nr 5705926)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 1675.00 km

Adres i termin nadania

Holandia, Limburg, Maastricht

Od 1 lut 2020 do 6 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 10 lut 2020 do 22 lut 2020


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania roweru. Opcję na transport dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy jednośladów, a także osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy jednoślad warto zachować go w oryginalnym pudle. Jeżeli chcemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak warto umieścić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić taki karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w kartonie warto zdemontować i zdjąć wszelkie ruszające się części – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy jednośladu najlepiej ułożyć w osobnych, mniejszych kartonach bądź zabezpieczyć fragmentami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa cm grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby lub przerzutki należy zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć makulaturą czy też folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i solidną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o zapewnienie materiałów osłaniających paczkę.

Cena przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.