1 bicycle (Nr 5734538)

1 bicycle

Waga w kg (łączna):

10.00

Dystans: 1304.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, East Sussex, Lewes

23 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Novales

30 kwi 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przetransportowania roweru. Opcję na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeśli chcemy to transportujemy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź nabyć właściwy karton w sklepie budowlanym czy też rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie , należy poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu najlepiej ułożyć w odrębnych, mniejszych kartonach lub osłonić fragmentami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić tekturowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie jest w stanie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Gdy zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie transportowej, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby rowerów, ich gabarytów, a także daty realizacji przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena średnio 90 złotych. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii zapłacimy niecałe 120 PLN. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 zł.