(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 bicycle (Nr 6355947)

Waga w kg (łączna):

18

Dystans: 2372.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Manilva

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Surrey, Woking

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz rowerów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na przejażdżkę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają rower jako upominek.

Przygotowanie jednośladu do transportu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiutki jednoślad opłaca się zachować go w oryginalnym pudle. Kiedy potrzebujemy to transportujemy też jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie ułożyć go w opakowaniu po rowerze (warto wykorzystać elementy oryginalnego pudła , ewentualnie zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu opłaca się poodkręcać oraz ściągnąć wszystkie ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe elementy roweru dobrze będzie umieścić w odrębnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie dwa centymetry grubości). Wychodzące elementy takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle warto zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową albo folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli podejmiemy decyzję, aby zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Przykładowo przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało średnio 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.