1 bicycle (Nr 6456089)

Waga w kg (łączna):

20

Dystans: 1196.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

15 paź 2020


Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wyruszyć na przejażdżkę na odległych trasach, a nie mamy sposobności przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek potrzebują także sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które dają jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym pudle. Jeżeli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak dobrze będzie ułożyć go w kartonie po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania lub kupić taki karton w supermarkecie remontowym albo rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w pudle , należy zdemontować oraz usunąć jakiekolwiek ruszające się elementy – pedały, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu warto ulokować w oddzielnych, małych pudełkach bądź zabezpieczyć fragmentami tektury i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej dwa centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby lub przerzutki warto osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste obszary w kartonie warto osłonić makulaturą czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie będzie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zlecić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o doręczenie tworzyw ochraniających rower.

Koszt transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości rowerów, ich wymiarów, a również terminu realizacji transportu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy to koszt ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 zł.