(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rowery Dodano: 2017-06-04 11:46

1 bike

(Nr 1826474)
1 bike

Dystans: 2543.00 km

Transport rowerów

    Przewóz jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy sposobu przetransportowania jednośladu. Opcję na przewóz dwóch kółek wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

    W przypadku, kiedy transportujemy nowiutki rower opłaca się zostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w opakowaniu po rowerze (należy wykorzystać elementy oryginalnego opakowania , ewentualnie nabyć odpowiedni karton w markecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle , należy zdemontować i zdjąć jakiekolwiek ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, kierownicę. Powyższe części jednośladu najlepiej osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić wycinkami brystolu i podpiąć je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się okręcić folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające elementy takie jak śruby bądź przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić papierem ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki temu rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i solidną taśmą.

    Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru w firmie przewozowej, nie musimy kłopotać się o dostarczenie materiałów ochraniających rower.

Cena transportu roweru

    Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości dwóch kółek, ich wymiarów, a także daty wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt średnio 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało średnio 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.

Adres i termin nadania

Leeds, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Targu Mures, 540156, Rumunia

Termin elastyczny