(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

1 bike (Nr 6531841)

1 bike

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1112.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalusia, La Alcaidesa

10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

14 wrz 2020


Transport rowerów

Transport jednośladów tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy możliwości przetransportowania jednośladu. Potrzebę na transport dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy przewozimy nowiutki rower trzeba zostawić go w oryginalnym pakunku. Gdy chcemy to przewozimy też rower, który już był używany, jednak warto umieścić go w kartonie po rowerze (warto skorzystać z oryginalnego kartonu bądź zakupić stosowny karton w supermarkecie remontowym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu trzeba poodkręcać oraz usunąć wszystkie ruszające się elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe elementy roweru przydałoby się umieścić w odrębnych, małych kartonach albo osłonić kawałkami brystolu i przymontować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi nakładkami. Puste przestrzenie w opakowaniu trzeba osłonić makulaturą ewentualnie folią bąbelkową lub folią stretch w roli tłumika drgań. Dzięki takiemu zabiegowi jednoślad nie jest w stanie przesuwać się w pudle. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i solidną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić przewóz roweru u przewoźnika, nie musimy martwić się o dowiezienie tworzyw osłaniających jednoślad.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, ilości jednośladów, ich wymiarów, a także terminu wykonania przewozu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało około 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 PLN.