1 bike, ideally with wheels on and only handlebar taken off. (Nr 6449009)

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1279.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lombardy, Bovisio-Masciago

20 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Hertfordshire, Borehamwood

Termin elastyczny


Transport rowerów

Transport jednośladów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wypad na odległych trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Opcję na przewóz rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie jednośladu do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się pozostawić go w oryginalnym pakunku. Jeśli potrzebujemy to transportujemy również jednoślad, który jest nienowy, jednak przydałoby się umieścić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania lub kupić odpowiedni karton w markecie budowlanym lub rowerowym). Przed ulokowaniem roweru w kartonie warto poodkręcać oraz zdjąć wszystkie ruchome elementy – sztycę z siodełkiem, lampy, czasomierz. Wcześniej opisane elementy jednośladu warto osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami tektury i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wystające fragmenty , przykładowo jak śruby bądź przerzutki wypadałoby zabezpieczyć brystolowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w pudle należy zabezpieczyć gazetami lub folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie jest w stanie przemieszczać się w pudle. W następnej kolejności pudło zamykamy szeroką i solidną taśmą.

Jeżeli zdecydujemy się zamówić transport jednośladu w firmie przewozowej, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców chroniących paczkę.

Cena transportu roweru

Cena transportu roweru jest uzależniona od niewielkiej ilości uwarunkowań, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości rowerów, ich wymiarów, a również daty realizacji przewozu. Np., transport roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt ok. 90 PLN. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy to koszt niecałe 120 zł. Transport roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 PLN.