1 boa imperator (Nr 6447778)

Waga w kg (łączna):

1

Budżet zlecenia [€]:

200

Dystans: 1653.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Meksyk, Villa Nicolás Romero

Od 20 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Meksyk, Quintana Roo, Playa Del Carmen

Od 31 sie 2020 do 30 wrz 2020


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Jeśli zamierzamy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę weterynarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są także dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można transportować autem, jeśli posiadamy odpowiedni przenośnik. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. W wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.