(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 boxer (Nr 4573229)

1 boxer

Waga w kg (łączna):

40.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 434.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Madryt, Cobeña

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Noja

26 sie 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani ranne. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub królika trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery potrzebne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są również takie dane jak data i trasa przejazdu i spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można przewozić autem, kiedy mamy odpowiedni transporter. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.