(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-09-02 09:45

1 buldog

(Nr 2002973)
1 buldog

Waga w kg:

1.00

Dystans: 1429.00 km

Informacje dodatkowe:

Szczeniak

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Jeżeli chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla firm transportowych ważna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być zatem chore ani zranione. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę oraz wszczepienie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

    Koty, psy i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu koniecznerównież dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymaganeteż takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm transportowych upoważnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można transportować samochodem, gdy posiadamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza warto używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.

Adres i termin nadania

Paryż, Francja

5 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Słupsk, Polska

6 wrz 2017