(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 bulldog france (Nr 6072186)

1 bulldog france

Waga w kg (łączna):

3

Dystans: 2257.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić transport zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, waga oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim przypadku chore ani ranne. W przypadku, gdy planujemy przetransportować kota, psa lub fretkę należy zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie i wstrzyknięcie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, w którym zostało zrobione. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery konieczne przy transporcie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać dokument tożsamości wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis weterynarzy uprawnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 złotych.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić samochodem, gdy mamy właściwy przenośnik. Do transportu zwierza można stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt kluczowa powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.