(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Bulldog Inglés (Nr 4935798)

1 Bulldog Inglés

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Kolumbia, Distrito Capital De Bogotá, Bogota

Od 19 lis 2019 do 20 lis 2019

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Illinois, Chicago

20 lis 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Gdy chcemy zlecić transport zwierzęcia, dla przewoźników istotna będzie jego odmiana, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim przypadku schorowane ani zranione. W przypadku, gdy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Papiery niezbędne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania dokumentów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie informacje jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis firm przewozowych uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, kiedy mamy właściwy transporter. Do transportu zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, torb i mat ochronnych. Przy szukaniu transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.