1 caja (Nr 7741714)

1 caja
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
1 caja
280 x 180 x 60 cm
700 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
700 kg
Dystans
625 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Wymagana
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Lizbona

Od 4 maj 2022 do 5 maj 2022

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 7 maj 2022 do 8 maj 2022


Zadaj pytanie

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania nieduży towar, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie wymaga skorzystania z dużej płaszczyzny, wówczas wybranie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest odpowiednie. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w transporcie LTL zalicza się pojazdy, których waga jest większy niż 3,5 tony oraz inne pojazdy spełniające kryteria ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się ciężarowe kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka lub furgon. Typ ciężarówki wypadałoby aby był dopasowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w ramach LTL, kluczowe są jego parametry – ciężar i wymiary. Trzeba również dołączyć informację o tym, czy rzeczy do zabrania są umieszczone na paletach i czy zostały opakowane. Jeśli tak, należy opisać pakunek. Ważna jest także informacja na temat usługi – czy wlicza się w nią tylko przewóz, czy także załadunek oraz wyładunek. Kluczowy może być również termin wykonania usługi.

Ładunki przewożone w obszarze LTL to zwykle palety, narzędzia, meble, a nawet fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, opłaca się skorzystać z innego rozwiązania – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.