1 cat (Nr 5118366)

Waga w kg (łączna):

5.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Michigan, Detroit

Od 1 sty 2020 do 9 sty 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Noord-Holland, Amsterdam

Od 13 sty 2020 do 13 lut 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzaka, dla przewoźników istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie może być w takim razie schorowane ani zranione. Kiedy postanowiliśmy przewieźć kota, psa lub fretkę trzeba zadbać o szczepienie przeciw wściekliźnie oraz wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie na wściekliznę jest ważne po upłynięciu 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie staje się ważne tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy upoważnionych do wystawiania paszportów można znaleźć w serwisie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 zł.

Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak trasa i data przejazdu i spodziewany czas transportu. Spis firm transportowych uprawnionych do transportu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, jeśli mamy właściwy przenośnik. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, szelek i mat ochronnych. Przy szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.