(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Zwierzęta Dodano: 2018-02-25 19:14

1 cocker spaniel

(Nr 2414440)
1 cocker spaniel

Waga w kg (łączna):

2.00

Budżet zlecenia [zł]:

100

Dystans: 315.00 km

Transport zwierząt

    Jeżeli potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i dokładny opis zwierzęcia. Transportowane zwierzę musi być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przewieźć kota, psa lub królika należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Papiery niezbędne przy transporcie zwierząt

    Psy, koty i fretki powinny mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Spis lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania takiego dokumentu to 51 zł.

    Nie licząc paszportu konieczne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie dane jak data i trasa przejazdu i przewidywany czas transportu. Spis przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe zobaczyć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

    Zwierzę można przewozić autem, kiedy mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto używać różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie podróży.

Adres i termin nadania

Szczucin, 33-230, Polska

28 lut 2018

Adres i termin dostawy

Wyszków, 07-200, Polska

28 lut 2018