(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 container 20 pies (Nr 5265230)

1 container 20 pies

Długość [m]:

6.10

Szerokość [m]:

2.44

Wysokość [m]:

2.59

Waga w kg (łączna):

23760

Typ usługi:

Tylko transport

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 665.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

4 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

5 lis 2019


Transport kontenerów

Kontenery to wykonane z metalu skrzynie stosowane w przewozie niewielkich pakunków (drobnicy), które przeważnie podzielone są na mniejsze paczuszki lub zazwyczaj są popakowane w paczki, skrzynie lub kartony. Drobnica zdarza się, że jest także umieszczana na paletach. Metalowe pojemniki służą do transportu zarówno produktów sypkich, jak i płynnych oraz takich produktów, które wymagają ogrzewania lub ochładzania.

Konstrukcja kontenera jest trwała, co umożliwia wielokrotne zastosowanie. Każdy metalowy pojemnik posiada odpowiedni ekwipunek, który ułatwia mocowanie i transportowanie kontenera z jednego pojazdu na inny. Kontenery zazwyczaj transportuje się samochodami ciężarowymi.

Typy metalowych pojemników

Najpopularniejszym rodzajem kontenera jest kontener 20-stopowy, zwykle nazywany jako kontener 1C. Jest to kontener o kubaturze około 33 metrów kwadratowych. Formaty wewnętrzne kontenerów 20-stopowych są równe 5919 mm x 2340 mm x 2380 mm.
Pojemnik typu 1A jest pojemnikiem 40-stopowym, a jego wymiary wewnętrzne wynoszą 2230 mm x 2438 mm x 2191 mm. W pojemnikach 1A i 1C można przetransportować blisko 10 europalet. Kontenery te przeważnie wykorzystuje się w przewozie surowców zapakowanych.

Osiągalne bywają także pojemniki 20-stopowe i 40-stopowe gatunku „open top” – tych kontenerów gabaryty są podobne do pojemników 1C i 1A, różnią się tym, że otwierane są z góry. Ten typ kontenerów wykorzystuje się do przewożenia surowców pakowanych z góry i materiałów sypkich.

Gatunek pojemnika metalowego „flat rack” używany bywa w transporcie ładunków przeogromnych i ciężkich towarów. Ten gatunek pojemnika w wariancie „collapsible” ma dodatkowo składane ściany.

Pozostałymi typami kontenera są kontenery chłodnicze, ogrzewane, termiczne mechanicznie chłodzone. Pojemniki metalowe „high cube” stosuje się w transporcie ładunków przestrzennych. Kontenery „open side” mają rozchylane boki i dach. Kontenery typu „rolling floor” posiadają podłoże toczne. Wyróżniamy także pojemniki cysterny, pojemniki z wentylacją, kontenery z obudową.

Cena przewozu pojemnika metalowego

Cena transportu kontenera jest zależna od gabarytów i typu przewożonego ładunku, odległości oraz dodatkowych warunków, które firma przewozowa musi zrealizować podczas transportu.