(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 cuadro (Nr 5091114)

1 cuadro

Długość [m]:

1.50

Szerokość [m]:

1.50

Wysokość [m]:

0.20

Waga w kg (łączna):

1

Dystans: 424.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

13 lis 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Castellón De La Plana / Castelló De La Plana

14 lis 2019


Dzieła sztuki

           Transport dzieł sztuki jest problemem, któremu wypada przeznaczyć sporo uwagi, bowiem są to zazwyczaj rzeczy o znacznej wartości, czy to pieniężnej, czy uczuciowej.

            Aby znaleźć ten typ transportu w giełdzie transportowej Clicktrans, kliknij w kategorię „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przekonanie, że paczka zostanie zauważona przez przewoźnika. Jeżeli życzysz sobie, żeby firma transportowa spakowała obraz lub posąg, umieść taką informację w okienku „Instrukcje specjalnej ostrożności” lub „Dodatkowe informacje”, możesz także uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod zleceniem.

            Kiedy możesz sam zabezpieczyć obraz do transportu, nie zapomnij o garści najważniejszych wskazówkach. Folia stretch będzie świetna do zabezpieczania z zewnątrz dzieła przed zadrapaniami. Gdy owijasz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może przywierać do farby, wypadałoby przedtem owinąć malunek w inną, delikatniejszą powłokę, na przykład w prześcieradło. Kiedy starasz się przetransportować rzecz w pudełku czy kartonie, obowiązkowo zapełnij puste przestrzenie między obrazem a przegrodami kartonu. Można do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe czy też sztuczne wypełniacze, często nadadzą się również, pogniecione skrawki makulatury, na przykład czasopism. Kluczowe jest, żeby opakowanie było przynajmniej ździebko większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć przemieszczania się w obrębie pakunku.

            Cena przewozu rzeźby może być zdumiewająco niewysoka. Zrealizowany w serwisie Clicktrans przewóz wielkiego płótna na trasie Warszawa – Kraków odbył się za tylko 100 zł.