1 cuadro (Nr 5635707)

Długość [m]:

2100

Szerokość [m]:

1600

Wysokość [m]:

100

Waga w kg (łączna):

12.00

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

las pinturas están embaladas en cajas de madera

Opakowanie ładunku:

painting

Budżet zlecenia [€]:

3000

Dystans: 2007.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Estepona

21 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Berno, Saanen

26 lut 2020


Dzieła sztuki

           Przewóz dzieł sztuki jest tematem, któremu należy przeznaczyć dużo uwagi, gdyż są to zazwyczaj przedmioty o znacznej wartości, czy to majątkowej, czy sentymentalnej.

            Kiedy planujemy znaleźć tego rodzaju transport w aukcji transportowej Clicktrans, zaznacz opcję „Specjalnej ostrożności”. Masz wtedy przekonanie, iż paczka zostanie objęta odpowiednią troską przez firmę transportową. Jeśli chcesz, żeby firma przewozowa zabezpieczyła płótno lub posąg, napisz taką notkę w rubryce „Instrukcje specjalnej ostrożności” czy „Dodatkowe informacje”, jest możliwość również uściślić to, wymieniając się z przewoźnikami wiadomościami pod ofertą.

            Jeżeli możesz sam zabezpieczyć obraz do transportu, pamiętaj o paru istotnych zaleceniach. Folia bąbelkowa będzie idealna do ochronienia z zewnątrz dzieła przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli pakujesz nią malowidło, folia bąbelkowa nie może przylegać do pomalowanej powierzchni, wypadałoby wcześniej zabezpieczyć dzieło w inną, lekką dzianinę, na przykład w prześcieradło. Gdy chcesz przewieźć dzieło w pudełku lub skrzyni, koniecznie zapełnij puste przestrzenie między obrazem a przegrodami pudła. Świetnym pomysłem jest do tego wziąć profesjonalne bloki styropianowe czy też sztuczne napełniacze, jednak nadadzą się także, pomięte fragmenty papieru, przykładowo magazynów. Najważniejsze jest, żeby opakowanie było tylko odrobinę większe niż transportowane dzieło sztuki, żeby uniknąć poruszania się w środku skrzyni.

            Cena transportu dzieła sztuki często zdarza się, że jest wyjątkowo niewysoka. Wykonany w serwisie Clicktrans przewóz dużego obrazu na trasie Kraków – Warszawa odbył się za równe 100 PLN.