1 dormitorio (Nr 6464251)

1 dormitorio

Waga w kg (łączna):

2500

Typ:

dom

Dystans: 1659.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Engen

Od 20 wrz 2020 do 27 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Od 27 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Przeprowadzki

            Wyprowadzka jest pozornie nieprostym i długotrwałym procesem, mimo to, gdy odpowiednio ją obmyślimy, powinna przebiec bez większych kłopotów.

            W pierwszym etapie warto wykonać selekcję posiadanych sprzętów. Jeżeli czegoś od wielu lat nie stosujemy lub jeśli jest niedziałające, lepiej to przekazać komuś, komu bardziej się przyda lub wyrzucić, niż transportować z miejsca na miejsce. Do pakowania różnych rzeczy nadadzą się solidne pudła, które należy kupić lub zapytać o nie w najbliższym sklepie, który przeważnie wyrzuciłby je na śmieci. Uzupełniająco oprócz kartonów, można wykorzystać worki na śmieci. Pamiętajmy, aby równomiernie rozłożyć ciężar, przykładowo porozdzielać naczynia na kilka pakunków, żeby łatwiej było je przetransportować. Podpisanie każdego pakunku pomoże przy rozpakowywaniu mebli i urządzaniu się w nowym miejscu. Duże meble należy rozmontować, aby zapobiec uszkodzeniom, co uprości pracę przewoźnikowi. Jeżeli mamy materiały izolujące, przykładowo jak folię bąbelkową, możemy owinąć bardziej delikatne rzeczy, a jeśli nie mamy folii, wówczas warto wykorzystać pledy, pościel i obkleić zwykłą taśmę samoprzylepną. Natomiast nieduże meble owińmy w papier lub ręczniki nim umieścimy w pudełku.

            Zamawiając transport warto powiedzieć firmie transportowej o takich szczegółach, jak piętro załadunku i wyładunku, obecność windy, czy też utrudnienia w dojeździe pod budynek. Koniecznie należy powiedzieć, jeśli występują wyjątkowe wymogi odnoszące się do konkretnych rzeczy.

            Najciekawsze stawki przeprowadzek można otrzymać korzystając z giełdy transportowej, takiej jak portal Clicktrans.pl, gdzie dużo profesjonalnych firm transportowych składa swoje usługi w tematyce transportu, z dodatkową opcją załadunku lub wyładunku oraz chronienie naszego mienia.