(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 E-Bike (Nr 5408182)

1 E-Bike

Waga w kg (łączna):

30

Dystans: 1119.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Wiedeń, Wiedeń

7 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

14 kwi 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów odnosi się do sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz rowerów zlecają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy dają rower jako upominek.

Szykowanie jednośladu do transportu

W przypadku, kiedy przewozimy nowiusieńki rower opłaca się pozostawić go w oryginalnym pudle. Gdy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak przydałoby się umieścić go w kartonie po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego pudła lub kupić właściwy karton w supermarkecie budowlanym albo rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w opakowaniu trzeba zdemontować oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Wcześniej opisane elementy roweru warto osadzić w osobnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić wycinkami brystolu i przykleić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę trzeba pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej dwa cm grubości). Wystające elementy , przykładowo jak śruby czy też przerzutki trzeba zabezpieczyć brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w pudle opłaca się zabezpieczyć papierem lub folią bąbelkową ewentualnie folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom rower nie będzie przemieszczać się w kartonie. W następnej kolejności karton zamykamy grubą i mocną taśmą.

Gdy podejmiemy decyzję, aby zamówić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od kilku uwarunkowań, takich jak: długości trasy, ilości dwóch kółek, ich gabarytów, a również terminu wykonania transportu. Np., przewóz roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to koszt około 90 złotych. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii zapłacimy ok. 120 zł. Przewóz jednośladu trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to koszt 80 PLN.