1 E-bike OHNE Gepäck (Nr 5611563)

Waga w kg (łączna):

22.00

Dystans: 2226.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Brühl

25 lut 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Lizbona, Lizbona

28 lut 2020


Transport rowerów

Przewóz rowerów dotyczy sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wypad na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a także ludzie, którzy podarowują rower jako upominek.

Organizowanie roweru do transportu

W przypadku, gdy transportujemy nowy jednoślad należy pozostawić go w oryginalnym kartonie. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy skorzystać z oryginalnego opakowania czy też zakupić odpowiedni karton w sklepie budowlanym bądź rowerowym). Przed ulokowaniem jednośladu w kartonie warto poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, lampy, czasomierz. Powyższe części jednośladu warto ułożyć w oddzielnych, małych kartonach bądź osłonić kawałkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się osłonić folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące fragmenty takie jak śruby czy też przerzutki wypadałoby osłonić brystolowymi nakładkami. Puste płaszczyzny w opakowaniu opłaca się osłonić gazetami lub folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności karton zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Kiedy postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o dowiezienie surowców ochraniających paczkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru uwarunkowań, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby dwóch kółek, ich wymiarów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena około 90 PLN. Za przewóz roweru z Częstochowy do Holandii będzie nas kosztowało niecałe 120 PLN. Transport jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 zł.