(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

2 Fahrrad (Nr 4723424)

2 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

40.00

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Austria, Dolna Austria, Markersdorf An Der Pielach

21 lip 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz jednośladów dotyczy sytuacji, w jakich pragniemy wybrać się na wycieczkę na odległych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Potrzebę na przewóz jednośladów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Przygotowanie roweru do przewozu

W przypadku, kiedy przewozimy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy również jednoślad, który jest nienowy, jednak warto osadzić go w pudle po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź kupić stosowny karton w supermarkecie budowlanym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w pudle trzeba zdemontować oraz ściągnąć wszystkie ruszające się części – sztycę z siodełkiem, lampy, kierownicę. Powyższe części roweru warto umieścić w oddzielnych, małych kartonach bądź osłonić wycinkami brystolu i zamocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto owinąć folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać co najmniej 2 centymetry grubości). Wychodzące części na przykład jak śruby bądź przerzutki opłaca się zabezpieczyć kartonowymi nakładkami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić gazetami lub folią bąbelkową lub folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki temu jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zaklejamy grubą i mocną taśmą.

Jeżeli postanowimy zamówić przewóz jednośladu w firmie transportowej, nie musimy kłopotać się o dowiezienie tworzyw chroniących paczkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena przewozu roweru jest zależna od niewielkiej ilości czynników, takich jak: liczby kilometrów potrzebnych do przejechania, liczby rowerów, ich gabarytów, a także terminu wykonania transportu. Np., przewóz jednośladu z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 złotych. Za przewóz jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy ok. 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Kamienicy do Łodzi to cena 80 PLN.