(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

1 Fahrrad (Nr 6247117)

1 Fahrrad

Waga w kg (łączna):

25

Dystans: 770.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia, Drezno

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Termin elastyczny


Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w jakich chcemy wybrać się na wyprawę na dalekich trasach, a nie mamy szansy przewiezienia jednośladu. Potrzebę na transport rowerów wysyłają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również ludzie, którzy podarowują rower w prezencie.

Organizowanie roweru do przewozu

W sytuacji, kiedy przewozimy nowy rower trzeba pozostawić go w oryginalnym pudle. Kiedy chcemy to przewozimy również rower, który już był używany, jednak warto ułożyć go w kartonie po rowerze (opłaca się użyć oryginalnego opakowania albo nabyć taki karton w markecie budowlanym albo rowerowym). Przed umieszczeniem jednośladu w opakowaniu , należy poodkręcać oraz ściągnąć jakiekolwiek ruchome elementy – pedały, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu dobrze będzie ulokować w osobnych, mniejszych pudełkach bądź zabezpieczyć wycinkami brystolu i umocować je do ramy roweru. Ramę i kierownicę opłaca się pozawijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć przynajmniej 2 cm grubości). Wychodzące części takie jak śruby albo przerzutki należy osłonić kartonowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w kartonie trzeba osłonić papierem czy też folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takim zabezpieczeniom jednoślad nie będzie przesuwać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy grubą i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy kłopotać się o dostarczenie tworzyw zabezpieczających przesyłkę.

Koszt transportu roweru

Cena przewozu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, liczby jednośladów, ich gabarytów, a również terminu wykonania przewozu. Przykładowo transport roweru z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 PLN. Za przewóz roweru z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało niecałe 120 złotych. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.